Skup dziczyzny

Posiadamy sieć ponad 180 skupów w całej Polsce i stale poszerzamy naszą bazę. Współpracujemy harmonijnie z kilkuset Kołami Łowieckimi i Nadleśnictwami.
Zapraszamy do współpracy Koła Łowieckie oraz myśliwych z całej Polski w zakresie skupu dziczyzny.

Oferujemy:

Zasada trzech „o”

Aby otwarcie punktu skupu miało sens,
musi on spełniać 3 podstawowe warunki:

Zasady otwarcia skupu są dość proste:

Najpierw podpisujemy umowę na prowadzenie skupu.
Istotna sprawa: do prowadzenia punktu skupu niezbędna jest ważna książeczka zdrowia.Komorę skupową przywozimy i instalujemy my, na wskazanej działce. Instalujemy podlicznik prądu, podłączamy wodę, odpływ, wylewkę przed komorą. Skupowy może wykonać również te prace we własnym zakresie, wówczas zwracamy koszty materiałów i robocizny.

Komora wyposażona jest w: agregat chłodniczy (230V), przestrzeń chłodniczą z kolejką hakową do przechowywania tusz, przedsionek z umywalką z podgrzewaczem i szafką, wagę , wciągarkę elektryczną. Zapewniamy środki czystości, znaczniki oraz dokumenty i instrukcje.

Otwarcie punktu skupu zgłaszamy do Powiatowego Lekarza Weterynarii, który po inspekcji na miejscu wydaje decyzję w sprawie dopuszczenia punktu do działania.

Za każdy kilogram skupionej zwierzyny wypłacamy prowizję (zbiorczo raz w miesiącu) według ustalonej stawki. Za prąd rozliczamy się według wskazania podlicznika. Pokrywamy również wszelkie pozostałe koszty funkcjonowania skupu (m.in. wody).
Mniej więcej raz na tydzień/półtora przyjeżdża nasz samochód, który opróżnia komorę. Na podstawie dokumentu MP Koło Łowieckie/ OHZ/ Nadleśnictwo wystawia nam za skupioną zwierzynę fakturę VAT, którą my opłacamy w ciągu 10-14 dni. Na życzenie Koła lub innej jednostki podpisujemy umowę o współpracy. Treść i warunki umowy są negocjowalne.

Wszystkie formalności możemy załatwić dość szybko, tak by zdążyć przygotować skup na nowy sezon.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą:

Grzegorz Malec

tel. 506-065-853
e-mail: skup@e-lite.pl