Skup dziczyzny
Posiadamy sieć ponad 180 skupów w całej Polsce i stale poszerzamy naszą bazę. Współpracujemy harmonijnie z kilkuset Kołami Łowieckimi
i Nadleśnictwami.
Zapraszamy do współpracy Koła Łowieckie oraz myśliwych z całej Polski w zakresie skupu dziczyzny.
Oferujemy:
– Atrakcyjne ceny, negocjowalne w trakcie trwania sezonu, z uwzględnieniem interesu Koła Łowieckiego oraz aktualnej sytuacji rynkowej
– Pokrycie wszelkich kosztów związanych z uruchomieniem oraz prowadzeniem punktu skupu
– Regularny odbiór pozyskanej zwierzyny
Zasada trzech „o”
Aby otwarcie punktu skupu miało sens, musi on spełniać 3 podstawowe warunki:
W środku lub na granicy obwodów łowieckich. Odpowiednio wysoki pozysk zwierzyny w sezonie pod kątem zasobności łowisk jak i atrakcyjnego położenia punktu skupu (m.in. szlaku komunikacyjnego dla myśliwych wracających z polowania). Aktywna współpraca i kontakty osoby skupującej z okolicznymi kołami łowieckimi.
Punkt musi znajdować się na posesji ze swobodnym wjazdem dla samochodu ciężarowego. na posesji potrzebny jest płaski kawałek terenu o wymiarach ok. 5×2,5 metra. Na posesji musi być dostęp do prądu 230V oraz wody/wodociągu/kanalizacji/szamba
Przyjmuje się, że opłacalność punktu oscyluje w granicach 8-12 ton skupionej zwierzyny w sezonie (w zależności od udziału poszczególnych gatunków). Należy wyliczyć to na podstawie informacji o planach łowieckich uzyskanych od zainteresowanych kół łowieckich/OHZ/Nadleśnictwa. W szczególnych przypadkach nadrzędnego interesu prawidłowej gospodarki łowieckiej kraju, dopuszczamy możliwość odstępstwa od dolnej granicy 8 ton.
Zasady otwarcia skupu są dość proste: najpierw podpisujemy umowę na prowadzenie skupu.
Istotna sprawa: do prowadzenia punktu skupu niezbędna jest ważna książeczka zdrowia.
Komorę skupową przywozimy i instalujemy my, na wskazanej działce. Instalujemy podlicznik prądu, podłączamy wodę, odpływ, wylewkę przed komorą. Skupowy może wykonać również te prace we własnym zakresie, wówczas zwracamy koszty materiałów i robocizny.
Komora wyposażona jest w: agregat chłodniczy (230V), przestrzeń chłodniczą z kolejką hakową do przechowywania tusz, przedsionek z umywalką z podgrzewaczem i szafką, wagę , wciągarkę elektryczną. Zapewniamy środki czystości, znaczniki oraz dokumenty i instrukcje.
Otwarcie punktu skupu zgłaszamy do Powiatowego Lekarza Weterynarii, który po inspekcji na miejscu wydaje decyzję w sprawie dopuszczenia punktu do działania.
Za każdy kilogram skupionej zwierzyny wypłacamy prowizję (zbiorczo raz w miesiącu) według ustalonej stawki. Za prąd rozliczamy się według wskazania podlicznika. Pokrywamy również wszelkie pozostałe koszty funkcjonowania skupu (m.in. wody).
Mniej więcej raz na tydzień/półtora przyjeżdża nasz samochód, który opróżnia komorę.
Na podstawie dokumentu MP Koło Łowieckie/OHZ/Nadleśnictwo wystawia nam za skupioną zwierzynę fakturę VAT, którą my opłacamy w ciągu 10-14 dni. Na życzenie Koła lub innej jednostki podpisujemy umowę o współpracy. Treść i warunki umowy są negocjowalne.
Wszystkie formalności możemy załatwić dość szybko, tak by zdążyć przygotować skup na nowy sezon.
W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą:
Grzegorz Malec
tel. 506-065-853
e-mail: skup@e-lite.pl